Ta strona używa plików cookie w celu prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi w Zespole Szkół Sportowych
Data założenia szkoły: 1 września 2002 r.

„Nauka, Sport, Rozrywka”

Wybierz V Liceum

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi w Zespole Szkół Sportowych


Profile klas


Profil ogólnokształcący / V LO w ZSS

VILO

Podczas edukacji na profilu ogólnokształcącym realizowane są rozszerzenia:

ogólnokształcący

humanistyczne

przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

 • jęztyk polski
 • historia

To idealny profil dla wszystkich, którzy są zainteresowani poszerzaniem wiedzy z historii i języka polskiego. Nauka na tym profilu umożliwia studiowanie na kierunkach związanych z naukami społecznymi takimi jak: prawo, administracja, socjologia, politologia, psychologia, historia, socjocybernetyka oraz na kierunkach związanych z dyscyplinami humanistycznymi takimi jak: archeologia, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, filologia, filozofia, kulturoznawstwo, pedagogika, polonistyka czy teologia. Uczniowie tego profilu będą mieli okazję udziału w wykładach i zajęciach organizowanych we współpracy z uczelniami wyższymi.

Korzyści kompetencyjne dla uczniów:

Oprócz korzyści „twardych” związanych z poszczególnymi przedmiotami, nauka w V Liceum Ogólnokształcącym nastawiona jest na kształtowanie kompetencji miękkich takich jak: komunikacja, asertywność, negocjacje, zdolność adaptacji, kreatywność i organizacja.
Rozwój w V Liceum Ogólnokształcącym, to oprócz nauki, bogate życie kulturalne, możliwość udziału w międzynarodowych wycieczkach, wiele imprez i akcji szkolnych. To praca z trenerami Mistrzów Polski, nauczycielami egzaminatorami oraz nauczycielami akademickimi.
Nauka na profilu ogólnokształcącym skupia się na kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów takich jak: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne, podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna.

ogólnokształcący
ogólnokształcący

Perspektywy rozwoju i kariery:

Klasyczna oferta V Liceum Ogólnokształcącego daje możliwość kontynuowania nauki na dowolnej polskiej i zagranicznej uczelni państwowej lub prywatnej. Natomiast rozwinięcie kompetencji kluczowych pożądanych przez pracodawców daje możliwość rozpoczęcia pracy po zakończeniu nauki w szkole lub łączeniu pracy z nauką na uczelni wyższej.

Opiekun profilu:

Radosław Szymański

Dowiedz się więcej!
ZADZWOŃ +48 32 220 08 00

Superedukacja VLO DOŁĄCZ DO NAS

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi w Zespole Szkół Sportowych

VILO

Adres:

Mikołaja 3, 41-106 Siemianowice Śląskie

Telefon:

+48 32 220 08 00

e-mail kontaktowy:

sekretariat@zss-siemianowice.pl

Bogusław Szopa

Dyrektor

Bogusław Szopa


IILO

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi w Zespole Szkół Sportowych

Dodatkowe informacje

Programy edukacyjne

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi jest pierwszą na Śląsku szkołą z tytułem „Budzącej się szkoły” realizująca program stopniowego przejścia z nauczania do kultury uczenia się. Dodatkowo zaplanowana jest realizacja programów skorelowanych z profilem oraz rozszerzeniem.

Współpraca z zewnętrznymi podmiotami

V Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi współpracuje z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz wieloma prywatnymi uczelniami działającymi na terenie województwa śląskiego (m. in.: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Humanista w Sosnowcu, Uniwersytet SWPS w Katowicach).

Zajęcia dodatkowe

Uczniowie swoje pasje mogą rozwijać podczas zajęć dziennikarskich (Filmowy ZSS), teatralnych, czy w klubie wolontariatu. Na szczególną uwagę zasługuje bogata oferta wycieczek krajowych i zagranicznych. Szkoła dysponuje nowoczesnym basenem, siłownią oraz strzelnicą.

Szkolne sposoby na integrację, rozrywkę:

Integracja uczniów z nauczycielami jest priorytetem działań szkoły. Na początku września organizowane są wycieczki integracyjne, piknik integracyjny. W zajęciach wychowawczych biorą udział psycholodzy i pedagodzy szkolni. V Liceum Ogólnokształcące to oprócz nauki i możliwości rozwoju, przede wszystkim niezapomniane wspomnienia młodzieńczych lat.

Znani absolwenci szkoły:

 • Robert Bednarek (triathlon),
 • Dominika Kozak (triathlon),
 • Daria Jałowiecka (triathlon),
 • Mateusz Miodoński (nauczyciel ZSS)
 • Kamil Gąsior (doktor fizyki jądrowej, UŚ Katowice)
 • Dagmara Brudek-Szulz (dziennikarka)
 • Bartosz Zdechlikiewicz (muzyk zespół Albo i Nie)
 • Robert Bednarek (Wicemistrz Polski w Triathlonie)
 • Michał Lisieński (Mistrz Polski w Triathlonie)
 • Szymon Kudra (Puchar Europy Juniorów Warszawa 2011 - II miejsce, Puchar Europy Juniorów Belgrad Serbia 2012 - II miejsce),
 • Mirosław Majer (Kapitan Żeglugi Morskiej)